Wildenberg Turkey Business
Hollanda ve Belçika ike köprüler kuruyoruz...
Wildenberg Turkey Business Linked In'deFacebook'ta Wildenberg OranjeschoolEnglishNederlands
  Hollanda & Belçika'yı keşfedin!
Hareketli resimleri görmek için Flash Player'i indiriniz.
Güncelleme tarihi: 21.10.2013
Belçika hakkında

Avrupa’nın merkezinde stratejik bir konumda yer alan Belçika, sağlam bir altyapıya sahip olup, Avrupa Birliği’nin başlıca karar organlarına ev sahipliği yapmaktadır. Belçika, Fransızca, Flamanca, İngilizce ve Almanca gibi, birden fazla dil bilen eğitimli işgücü ve gelişmiş ulaştırma altyapısı ile Avrupa ülkelerine dağıtım merkezi, montaj ve yüksek teknolojik imalat yeri arayan firmalar için elverişli imkanlar sunmaktadır. Bunun yanı sıra, çok sayıda gelişmiş araştırma parkları, yüksek teknolojik firmaların kurulması için elverişli ortamlar sunmaktadır.

Son yıllarda, Belçika, uluslararası finans piyasalarında önemli bir konuma ulaşmıştır. Doğrudan yabancı sermaye yatırımları finansal ve ticaret sektörlerine kaymış olmakla birlikte, imalat sanayi hala önemini korumaktadır. Stratejik ortaklık, ortak yatırımlar ve satın alma halen önemli bir yere sahiptir. Yerli ve yabancı firmalar arasında ayrım bulunmamaktadır.

Finansal yatırım yardımları otonom bölgesel otoriteler tarafından sağlanmaktadır. Brüksel, Flaman ve Valon bölgesinde sağlanan yardımlar arasında, işgücü, teknolojik yatırımlar ve proje önceliğine bağlı olarak bazı farklılıklar bulunmaktadır.

Bunların yanı sıra, AB Yapısal Fonlarının desteğine bağlı olarak ek finansal teşvikler de bulunmaktadır.

Emlak vergisi muafiyeti, amortisman, yatırım indirimi gibi teşvik unsurlarının yanı sıra, vergi kredileri ve yabancı personel için vergi ayrıcalıkları sağlanmaktadır.

Sosyal sigorta katkı payında yapılan indirimler yoluyla, federal ve bölgesel düzeyde istihdam teşvik edilmektedir.

Kaynak: Ticaret Müşavirliği T.C. Brüksel Büyükelçiliği

Belçika dış ticaret ajansının linki: www.abh-ace.be

Danışmak istediğiniz konular için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz:Tüm haklar Wildenberg Ltd.Şti.'ne aittir. İzinsiz kopyalanamaz.